Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İzmir’de belli bir yaşın üzerindeki erkeklerin en büyük problemlerinden birisi olan saç dökülmesi artık tarihe karışıyor. Son yıllarda yapılan ve başarı gösteren saç ekimi artık daha modern teknolojilerle daha büyük başarılara imza atıyor. Dökülen saçların yerine yapılan ve çok büyük oranlarda başarı sağlayan saç ekimi sayesinde kellik sorunu yaşayanlar için son derece doğal görünümlü, gür ve sağlıklı, hepsinden önemlisi kalıcı saçlara sahip olmak mümkün.

Eskiden yapılan saç ekimine oranla kat kat başarı gösteren yeni nesil saç ekim yöntemleri sayesinde fiziksel ve psikolojik açıdan büyük bir sorun yaratan saç dökülmesi ve kellik problemleri ortadan kalkıyor.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi dökülen ve artık tekrar çıkmayan saçların yerine vücuttan alınan saç köklerinin yerleştirilmesi yöntemidir. Saç ekimi için hedef olan bölgenin seçilmesi ile başlayan süreç sağlıklı saç köklerinin alınarak yerleştirilmesi ile biter. Sağlıklı olan saç kökleri alınır ve hedef bölgeye yerleştirilir, böylece saçsız olan bölgede tekrar saç çıkması ve gelişmesi sağlanır.

Eski klasik saç ektirme yönteminde yalnızca ense gibi bölgelerden alınan sağlıklı saç kökleri saçsız olan hedef bölgeye yerleştirilirdi. Bu yöntemde saç köklerinin tamamı hedef bölgede tutunamamaktaydı ve çıkan saçlar da çok cılız ve hacimsiz oluyordu. Ancak günümüzde bu yöntem çok daha gelişmiş şekilde uygulanıyor. Bu yeni yöntem sayesinde %95’lere varan bir başarı ortaya çıkıyor. Çünkü yeni nesil organik saç ekimi denilen bu yöntem alınan sağlıklı saç köklerinin laboratuvar ortamında kök hücre bakımından zenginleştirilmesi ve hedef bölgeye bu şekliyle yerleştirilmesi ile yapılıyor.

saç ektirmek isteyen adam

Organik Saç Ekimi Nedir?

Organik saç ekimi yukarıda da bahsettiğimiz gibi alınan sağlıklı kıl köklerinin kök hücrelerce zenginleştirilmesi ve zenginleştirilmiş olan köklerin hedef bölgeye yerleştirilmesidir. Vücuttan alınan yağlar sayesinde zenginleştirilen kıl kökleri hedef bölgeye yerleştirildikten sonra çıkma olasılığı %95 oranındadır ve çıkan saçlar da zengin kök hücrelere sahip olduğu için çok daha hacimli ve dolgun olmaktadır.

Saç Ektirmek

Pek çok kişi saç ektirmek istemekte ancak bunun zor bir yöntem olacağını düşünerek vazgeçmektedir. Saç ekimi son derece basit bir operasyon haline gelmiştir ve ağrısız, sancısız şekilde tamamlanmaktadır.

  • Anestezi yöntemi ile rahatlatılan hastadan sağlıklı olan kıl kökleri alınır.
  • Hastadan aynı şekilde yağ dokuları alınır.
  • Laboratuvarda kıl kökleri bu yağ dokuları bakımından zengin saç kökleri olması için bir araya getirilir.
  • Zenginleştirilen kıl kökleri hedef bölgeye yerleştirilir.

Günümüzde gelişmiş tıp teknolojileri ile çok kısa sürede tamamlanan saç ekimi çok daha basit bir şekilde yapılabilmektedir ve hasta en geç 2 gün içinde normal yaşantısına dönebilmektedir.

Büyük oranda garantili sonuçlar veren saç ekimi yöntemi sayesinde hastalar ağrısız, acısız şekilde operasyonlarını tamamlatabilmekte ve çok kısa sürede sağlıklı, gür ve canlı saçlara sahip olabilmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları yapılacak İzmir’de yapılacak operasyona ve doktora göre değişmektedir. Güvenli bir saç ekimi merkezine giderek saç ekimi ile ilgili fiyat bilgisi alabilirsiniz. Çünkü saç ekimi fiyatları ekim yapılacak kıl kökü sayısı, ekim yapılacak yöntem gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde klasik yöntemler de eskiye oranla çok daha gelişmiş olsa da organik saç ekimi yöntemi çok daha büyük oranda sonuç vermektedir. Bu nedenle organik saç ekimi fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir.

Saç ekimi hakkında daha fazla bilgi ve hizmet için http://izmirsacekimmerkezi.com/ internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *